کفپوش های پارکت و لمینت

کفپوش پارکت: چوب و محیط واقعی

پارکت نوعی کفپوش ساخته شده از چوب واقعی است. لایه میانی ، پشتی و سطح آن همه از چوب ساخته شده اند. با توجه به ماهیت خود ، کفپوش پارکت فضای طبیعی و دنج را در هر اتاق ایجاد می کند. و وقتی صحبت از گرم بودن کف می شود ، کفپوش چوبی واقعی بی نظیر است. به عنوان کفپوش چوبی واقعی ، کفپوش های پارکت علاوه بر تمیز کردن منظم ، باید به درستی نگهداری شوند. این یکی از اصلی ترین تفاوت های کفپوش پارکت و لمینت است. اما خبر خوب این است: سطح پارکت های آماده مانند کفپوش پارکت MEISTER قبلاً به روشی ساخته شده است که آن را برای استفاده مسکونی آماده می کند و نیازی به آب بندی اضافی ندارد. علاوه بر تمیز کردن معمولی  (تمیز کردن ساده اغلب برای از بین بردن کثیفی خاک کافی است) ، تخته ها باید سالی یک بار روغن کاری شوند . سطوح لاک شده با یک محصول مراقبت مناسب ترمیم می شوند. دقیقاً بدانید که چگونه این کار در اینجا انجام می شود.

کفپوش پارکت از چوب ساخته شده است ، که یک ماده طبیعی است ، بنابراین در مقایسه با کفپوش لمینیت یک نقطه ضعف جزئی دیگر نیز دارد: نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ شود. بسته به نوع چوب ، ممکن است روشن تر ، تیره تر شود یا رنگ زردی به خود بگیرد. اگر پنجره های تمام قد دارید در فضا دارید و  به همین ترتیب نور خورشید به کف برخورد می کند ، باید حتما از کفپوش چوبی خود با آویزان کردن پرده محافظت کنید یا به جای آن از کفپوش لمینت استفاده نمایید. کفپوش لمینت دارای یکی از بهترین امتیازات برای ثبات رنگ است ، بنابراین کفپوش چند لایه رنگ در خورشید تغییر نمی کند ، که این یکی از مهمترین مزایای آن است. برخلاف کفپوش لمینت ، کفپوش های پارکت را می توان سمباده زد (حتی نسخه چند لایه) به این معنی که ماندگاری بالاتری نسبت به کفپوش لمینیت دارد اما در ابتدا خرید آن گرانتر است. با این حال ، قیمت بالاتر به دلیل طول عمر طولانی تر خدماتش پرداخت می شود. در ضمن ، کفپوش پارکت بسیار مقاوم پایدار است: ساخت پایدار لایه میانی در کفپوش های پارکت آماده به این معنی است که لایه سوم (لایه پوششی چوبی) فقط به ضخامت 5/2 میلی متر نیاز دارد. این امر استفاده از چوب با ارزش را به حداقل می رساند ، برای محیط زیست مفید است و هنوز هم در صورت لزوم اجازه می دهد کفپوش سمباده زده شود.پارکت-لمینت

کفپوش لمینت: محکم همه جانبه

کفپوش های چند لایه هنوز هم با تعصب ناعادلانه زیادی روبرو هستند. اولین و مهمترین نکته: کفپوش لمینت قطعاً از پلاستیک ساخته نشده است ، به این معنی که “کفپوش مصنوعی” مانند وینیل نیست. در حقیقت ، کفپوش لمینت از 100٪ مواد طبیعی ، به ویژه چوب ، کاغذ و رزین  (دکور) ساخته شده است. این بدان معنی است که یک کفپوش طبیعی ، پایدار مانند پارکت است.

کفپوش لمینیت در دکوراسیون های مختلف چوب و طرح های دیگر موجود است. این انتخاب عملاً بی پایان است و سازندگان همیشه متناسب با آخرین روندها ، محصولات خود را به روز می کنند. این دکوراسیون ها تنها به صورت چوب ساخته نمی شوند.،آنها همچنین در تقلید از بسیاری از مواد دیگر ، مانند سنگ یا کاشی نیز در دسترس هستند. کفپوش لمینیت باکیفیت امروزی دیگر هیچ ارتباطی با کفپوش لمینیت موجود در بازار در دهه 1999 ندارد – آنها چیزی شبیه به هم ندارند و حتی از مشخصات فنی هم شباهتی به ندارند. مانند کفپوش پارکت آماده ، کفپوش لمینت از چند لایه ساخته شده است.لایه وسط از جنس فیبر فشرده  با چگالی بالا و  پشتیبان تثبیت کننده لایه زیرین را تشکیل می دهد ، و لایه بالا از کاغذ دکوری آغشته به رزین ملامین ساخته شده است. این رزین همچنین چیزی است که باعث می شود کف لمینت بسیار با دوام و نگهداری آسان شود. نوع مرغوب و باکیفیت کفپوش های لمینت با مقاومت فوق العاده ضد الماس Pro ، احتمالاً بهترین گزینه برای کودکان و حیوانات خانگی است ، زیرا از دوام بالاتری برخوردار است. لایه میانی HDF باعث می شود که تخته ها نسبتاً سنگین باشند ، بنابراین به راحتی لرزش ندارند.عایق قابل جذب و یکپارچه یا جداگانه نصب شده صدا ، کف پوش لمینت را حتی بی صداتر می کند. اتفاقاً کفپوش لمینت نیز می تواند خیس شود. اتصالات مقاوم در برابر آب و یک لایه میانی مقاوم در برابر برآمدگی ،این اطمینان را می دهد که آب و ریخت و پاش آب باعث ایجاد هیچ گونه آسیبی نمی شود. کفپوش لمینت ضد آب حتی در حمام ها قابل نصب است!

پارکت-لمینت

نصب کفپوش لمینت یا پارکت چه تفاوتی دارد؟

هنگام نصب لمینت و کفپوش پارکت تفاوت اساسی وجود ندارد. هر دو نوع کفپوش دارای یک سیستم کلیک محکم است که آنها را برای نصب آسان ایده آل می کند  و هر دو برای اتصال کامل به سطح نیز مناسب هستند. کفپوش لمینت با یک عایق قابل جذب صدا نیز موجود است که یک مرحله از مراحل نصب را در مقایسه با کفپوش چوبی از بین می برد و نصب آن را حتی ساده تر می کند. و کار با ورق لمینت با کاتر مخصوص آن راحت تر است نسبت به کار با اره ، اگرچه یک اره قطعاً برای کفپوش پارکت مورد نیاز است. تنها تفاوت این است که وقتی در برش و محاسبات اشتباه می کنیدخراب شدن کفپوش پارکت گران قیمت بسیار هزینه بر تر از تخته های چند لایه ارزان قیمت تر  لمینت است.

پارکت-لمینت
اجرا و نصب کفپوش لمینت
پارکت-لمینت
اجرا و نصب کفپوش پارکت

تفاوت بین کفپوش پارکت و لمینت چیست؟

کدام یک را انتخاب کنیم؟کفپوش لمینت یا پارکت؟
نمی دانید که آیا باید کفپوش لمینیت یا کفپوش پارکت را انتخاب کنید؟

وقتی  به فکر بهبود ظاهر و کیفیت خانه خود هستید ، باید نوع کفپوش مورد نظر را در طراحی داخلی خانه خود لحاظ کنید. ممکن است فکر کنید که کفپوش اهمیتی ندارد و  این فقط بخش کوچکی از دکوراسیون خانه است ، اما بدون کفپوش مناسب ، مطمئن باشید که طراحی کلی شما کامل نخواهد بود. در واقع ، آیا می توانید یک خانه بدون هیچ گونه کفپوش تصور کنید؟ این فاجعه بار خواهد بود ، درست است؟ اگر می خواهید خانه خود را در چنین مدل درجه یک و شیک بهبود بخشید ، همیشه می توانید کفپوش پارکت را در دکوراسیون منزل خود بگنجانید. کفپوش پارکت را می توان در جنبه کفپوش چوبی گنجانید که باعث می شود خانه شما متفاوت و در این روش مقرون به صرفه باشد. کفپوش پارکت نسبت به کفپوش چوبی بدون کاهش فاکتور زیبایی ، اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر به حساب می آید. اگر در اطراف سنگاپور یا سایر مناطق گرمسیری زندگی می کنید ، داشتن چنین پوشش کف چوبی واقعاً می تواند کمک کننده باشد. نه تنها این امر جنبه داخلی خانه شما را بهبود می بخشد ، بلکه می توانید از چوب انتظار راحتی بالایی نیز داشته باشید. از آنجا که سنگاپور به عنوان یک کشور گرمسیری به حساب می آید ، چوب قادر خواهد بود ضمن اطمینان راجع به  رطوبت ، کفپوش قابل اعتماد و مناسبی باشد. اگر می خواهید کفپوش مناسب تری داشته باشید ، می توانید از کفپوش لمینت نیز استفاده کنید. کفپوش لمینت اغلب به عنوان کفپوش فرآوری شده در نظر گرفته می شود که می توان آن را به راحتی و سریع نصب کرد ، بدون اینکه از کیفیت و همچنین ظاهر آن چیزی کم شود. کف لمینت از پایه ای با چگالی بالا ساخته شده است که با لاک اکریلیک به همراه صفحه چاپ شده چوبی در قسمت بالا روکش شده است. این سطح  فقط چاپ عکس چوبی دارد، بدون افزودن چوب واقعی ، بنابراین مقرون به صرفه تر است. هسته تخته از تخته فیبری ساخته شده است که از بقایای چوب فشرده شده می باشد.

البته وقتی پارکت و کف لمینت را مقایسه می کنید ، چندین تفاوت آشکار وجود دارد. به عنوان مثال ، کفپوش های پارکت معمولاً در فرم های زینتی و موزائیکی در الگوهای و نقوش خاصی قرار می گیرند. این نوع کفپوش قرن ها در خانه های طبقه بالا و املاک سلطنتی بخصوص در محیط اشراف فرانسه مورد استفاده قرار گرفته است. در حقیقت برخی افراد این کفپوش پارکت را عنصر چوب سخت دانسته اند. این مواد را می توان از چوب درخت گیلاس ، گردو و همچنین بلوط تهیه کرد. به منظور تقویت طرح می توانید آنها را به صورت هندسی و همچنین زاویه ای شکل دهید. با این حال ، وقتی می خواهید نصب راحت تر و مقرون به صرفه تر و همچنین تعمیر و نگهداری داشته باشید ، کفپوش لمینت می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. کفپوش لمینت در الگوهای مختلف ، رنگ ها ، اندازه ها و همچنین فرم های مختلفی ارائه می شود ، بنابراین می توانید انتخاب کنید کدام یک برای شما مناسب است.

مزایا و معایب کفپوش پارکت و کفپوش لمینت

 بین انتخاب کفپوش لمینت و پارکت گرفتار شده اید؟

کفپوش جزء لاینفک هر خانه است زیرا ظاهر خانه را از داخل مشخص می کند. کفپوش زیبا احساس خوشایندی به پاها می دهد. دو نوع اصلی کفپوش که بسیار رایج است کفپوش های چند لایه یا لمینت و پارکت است.

کفپوش لمینیت

محصولات چند لایه مصنوعی که توسط فرآیند مواد تخته فیبر ترکیب می شوند. محبوبیت این نوع کفپوش ها در زمان های اخیر افزایش یافته است. این امر عمدتا به این دلیل است که روند نصب کفپوش های چند لایه در مقایسه با پارکت بسیار ساده تر است. مزایای استفاده از این نوع کفپوش موارد زیر است:

لمینت ها نسبتاً ارزان تر هستند.

لمینت ها بسیار آسان تمیز می شوند و نگهداری از آن ها راحت است.

لمینت ها در طرح های متنوعی در دسترس هستند.

لمینت ها نسبت به سایر انواع کفپوش مقاوم در برابر خراش هستند.

لمینت ها لغزنده نیستند.

لمینت ها  از محصولات مصنوعی ساخته شده اند ، از این رو درختان را نجات می دهند و حافظ محیط زیست هستند.

با این حال ، کفپوش لمینیت معایبی نیز دارد که عبارتند از:

لمینت ها دوام چندانی در برابر آب ندارند به خصوص اگرآب به زیر لمینت نفوذ پیدا کند.

لمینت ها احساس پلاستیکی و مصنوعی بودن را می دهد.

پارکت-لمینت

کفپوش پارکت

نوعی کفپوش است که از بلوک های کوچک چوب ساخته شده است. بیشتر اندازه این بلوک ها در حدود 200 میلی متر 200 میلی متر است. با این وجود اندازه ممکن است با توجه به نیاز متفاوت باشد زیرا کاملاً زاویه ای و هندسی مانند مثلث و مربع هستند. شاید بتوان گفت که این موزاییک چوبی است.. علاوه بر چوب ساج  از چوب بلوط ، کاج ، گردو و آهک و غیره نیز می توان استفاده کرد. بامبو در کفپوش پارکت نیز به محصولی بسیار محبوب تبدیل شده است. این نوع کف بسیار بادوام و سخت است. کفپوش پارکت به دلیل مقاومت بی نظیر و همچنین گرفتن سطح کف ، بیشتر توسط NBA مورد استفاده قرار می گرفت. مزایای اصلی پارکت عبارتند از:

بهترین شکل کفپوش چوبی است.

بسیار سخت است.

دوام بیشتری دارد.

نماد شکوه است.

احساس خوشایند و خوبی به پاها می دهد.

به ظاهر و ظرافت اتاق می افزاید.

و مضرات یا منفی آن عبارتند از:

در جاهایی که جریان منظم یا استفاده از آب وجود داشته باشد نمی توان از آن استفاده کرد و در نصب آن گاهی اوقات به یک متخصص نیز نیاز است ، اما برای مستاجر نیز توصیه نمی شود زیرا خیلی پرهزینه است. از موارد فوق مشخص است که هم کفپوش لمینت و هم پارکت مزایای خاص خود و همچنین مضرات خود را دارند. انتخاب در بین این دو باید براساس فاکتورهای مختلف مانند اندازه اتاق ، تعداد دفعات استفاده از آب در آن منطقه ، بودجه و مسائلی اعم از صاحب خانه یا مستاجر باشد. روند انتخاب بین کفپوش های چند لایه و پارکت باید صرفاً بر اساس نیاز شخص و همچنین خانه انجام شود.

پارکت-لمینت

در نهایت شما می توانید با توجه به نیازها،شرایط محیطی و بودجه مورد نظر خود و البته در صورت امکان با مشورت با طراح داخلی یکی از انواع کفپوش های لمینت یا پارکت را انتخاب نمایید.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*