دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون

دکوراسیون زمستانی اما گرم

زمستان با هوای سرد و روزهای کوتاه از راه رسید.شومینه به تنهایی برای گرم کردن خانه کافی نیست!در طراحی داخلی منزل باید از همه اکسسوری های دکوراسیون منزلتان بهره ببرید تا فضایی رگم و صمیمی را خلق کنید.قالیچه ها ،پرده ها،کوسن ها،رنگ ها،شمع ها،فانوس ها،پارچه ها و حتی پتوها از جمله عناصری هستند که می توانند نشیمنی گرم و دوست داشتنی برای ما ایجاد کنند.

خانه را با کمک کوسن ها دنج و گرم کنید.

هیچ چیز نمی تواند مانند کوسن های زیبا و نرم بر روی مبل ها،فضای اتاق نشیمن را گرم کند و بر راحتی آن ها بیافزاید.همچنین کوسن ها می توانند ترکیبی از بافت،طرح و رنگ را با قدرت زیادی به دکوراسیون اضافه کند.از این رو کوسن ها یکی از تاثیرگذارترین اکسسوری هایی هستند که وجودشان در دکوراسیون در فصل های سرد توصیه می شود.

دکوراسیون

گرم کردن خانه با کمک رنگ

رنگ های قوی از قبیل قرمز و ارغوانی در کنار رنگ های طبیعی،از قبیل گردویی و ماهاگونی به سرعت فضای خانه را گرم می کنند.در دکوراسیون زمستانی خود از رنگ های سرد اجتناب کنید،زیرا این رنگ ها جلوه دکوراسیون خانه شما را به شدت سرد می سازد.

دکوراسیون

انتخاب یک قالیچه لوکس

در فصل های سرد،قالیچه یکی از عناصر ضروری برای دکوراسیون خانه محسوب می شوند.برای بیشتر کردن تاثیر قالیچه ها هم از لحاظ گرمی و نرمی و هم از لحاظ راحتی و زیبایی،به دنبال گزینه ای باشید که در عین زیبایی پرزهایی نرم داشته باشد؛طوری که انگشتان پای شما هنگام راه رفتن در آن غرق شود.

دکوراسیون

لایه بندی پرده

اگر در تابستان برای وارد کردن نور طبیعی بیشتری به داخل از پرده ای نازک و لطیف استفاده می کردید؛باید رد زمستان برای جلوگیری از ورود هوای سرد از طریق پنجره ها بر لایه های پرده بیافزایید و بدین ترتیب پنجره اتاق نشمین خود را عایق بندی کنید.این کار در گرم تر کردن فضا بسیار موثر است.

پتوهای گرم و نرم

در چیدمان مبلمان خود جایی را برای قرار دادن یک یا دو پتوی ظریف نرم اختصاص دهید تا زمانی که نیاز دیدید آن را هنگام نشستن یا دراز کشیدن روی مبل،روی پای خود بیاندازید و احساس گرمای بیشتری کنید.

دکوراسیون

تلالو شمع در دکوراسیون داخلی

نور شمع به دلیل ملایمت و لطافتی که دارد،احساسی گرم و حالتی دنج به فضای اتاق نشیمن می دهد.همچنین شمعدان هایی که برای شمع ها استفاده می شود،خود جنبه دکوراتیو زیادی دارند.شمع ها را می توان در قسمت های متنوعی از دکوراسیون اتاق غذاخوری،قرار داد اما توصیه ما این است که برای رسیدن به بهترین نتیجه آن را به صورت قرینه در برخی قسمت های دکوراسیون قرار دهید.

دکوراسیون

انتخاب فانوس های زیبا

اگر تمایل چندانی به قرار دادن شمع ها به صورت باز ندارید ولی از علاقه مندان شمع هستید،استفاده از فانوس های زیبا ایده خوبی برای شماست.شما می توانید فانوس های دکوراتیو و جذاب،متناسب با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن خود خریداری کنید و شمع ها را در داخل آن قرار داده و در دکوراسیون جای دهید.سوسو زدن شمع ها در داخل این فانوس ها،بسیار دلنشین و فریبنده جلوه می کند و فضایی کاملا گرم و دنج را مهیا می سازد.

تاثیرگذاری مبلمان چرمی

برخی از مبلمان های چرمی ممکن است سرد و ناخوشایند به نظر برسند که در این صورت می توانید با اضافه کردن بالشتک هایی نرم و راحت این ویژگی آن ها را از بین ببرید و آن را تعدیل سازید.برای تشکچه مبل های چرمی خود می تواند روکش های مخمل را انتخاب کنید؛زیرا مخمل و چرم در کنار هم به زیبایی جلوه می کنند.اگر بودجه شما اجازه می دهد،تشکچه هایی با روکش مخملین طرح دار بسیار لوکس را در نظر بگیرید.

دکوراسیون

ورود سرما ممنوع

اگر در پاسیو یا بالکن به اتاق نشیمن شما باز می شود،باید بیشتر مراقب ورود هوای سرد باشید؛زیرا این قسمت ها راه های ورودی خوبی برا سرما هستند.از این رو به خوبی درزهای در و منفذهای این قسمت ها را در فصل زمستان بپوشانید.

استفاده از پارچه های لطیف تر

پارچه های پشمی و خزدار که نرمی و لطفات بی نظیری دارند و در عین حال بسیار گرم و خوشایند هستند،گزینه های مناسبی برای دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن شما محسوب می شوند؛چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان.از این رو توصیه می کنیم از این نوع پارچه ها حتما در دکوراسیون زمستانی خانه خود استفاده کنید.

مبلمان را برای زمستان جا به جا کنید

بدون اینکه به خرج بیفتید با چرخاندن مبلمان خود،چیدمانی جدید را برای خانه در نظر بگیرید و به این تریتب تنوعی را در فضای منزل ایجاد کنید.مبلمان اتاق نشیمن را به یکدیگر نزدیک کنید.با متراکم چیدن مبلمان،می توانید به اتاق نشیمن خود گرما ببخشید.

سرگرمی برای شب های زمستان

کتاب ها و عناصر سرگرم کننده را در فضای نشیمن قرار دهید تا در شب های طولانی زمستان دور هم کتاب بخوانید و سرگرمی های دیگر را در کانون گرم خانواده تجربه کنید.خوراکی های مقوی مانند انواع خشکبار،تنقلات و میوه های زمستانی را زا یاد نبرید.این خوراکی ها نه تنها می توانند جلوه بخش دکوراسیون شما باشند بلکه بسیار مقوی و برای این فصل مناسب هستند.

گرما بخشیدن به فضای نشیمن کنار پنجره

معمولا به دلیل سردی هوا،فضای نشیمن کنار پنجره در اتاق نشیمن در زمستان ها فضای خوشایندی نیست اما شما می توانید با اضافه کردن تعدادی کوسن و یک پد نرم و پف دار در قسمت نشیمن نیمکت یا صندلی کنار پنجره ،بر گرمای این فضا بیافزاید و آن را به فضایی دوست داشتنی در اتاق نشیمن زمستانی تبدیل کنید.

دکوراسیون

ظرف هایی گرم

گلدان ها و ظروف دکوراتیو کریستال و شیشه ای را از دید پنهان کنید و به جای آن ها از ظروف دکوراتیو سفالین و سرامیکی استفاده کنید.

گرم و نرم کردن تخت خواب

ملحفه های تخت و رو تختی خود را با انواعی ضخیم تر تعویض کنید.به جای کوسن هایی با روکش حریر و سیلک در دکوراسیون،از کوسن هایی با روکش ضخیم مانند مخمل استفاده کنید.

دکوراسیون

 

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*