25 ایده از 25 طراح برای انواع فضا

طراحی-فضا

طراحان با ایده های کاربردی که برای فضا ها ارائه می دهند همواره شما را در رسیدن به دکوراسیونی دلپذیر یاری می دهند.

1-سقف را فراموش نکنید

سقف فضا را با دو لایه رنگ سفید یا با طیفی روشن تر از رنگ دیوارها،رنگ آمیزی کنید.همچنین می توانید آن را با کاغذدیواری طرح دار بپوشانید یا با کمک نورپردازی نقطه ای،آن را به آسمانی پر ستاره تبدیل کنید.

2-ایجاد کنتراست با رنگ های تیره

یکی از دیوارهای فضا را با رنگی تیره مانند قهوه ای اسپانیایی یا طوسی تیره نقاشی کنید تا دیوارها و دکوراسیون فضا جان بگیرد و جذابیت بصری بیشتری پیدا کند.

3-تعویض دستگیره درها و کشوها

این ایده برای آشپزخانه بسیار موثر و کاربردی است.تعویض دستگیره  کابینت ها و کشوها جلوه دکوراسیون  این فضا را به سادگی دگرگون می کند.

4-چراغ ها را خاموش کنید

پیشنهاد طراحان در خصوص دکوراسیون اتاق غذاخوری این است که چراغ ها را خاموش کنید و در گوشه و کنار دکوراسیون فضا از نور شمع استفاده کنید و اگر کافی نبود از نورپردازی نقطه ای در فضا کمک بگیرید.این کار احساس فضا را لطیف می سازد و فضا را رمانتیک می کند.

5-تجدید جلوه دکوراسیون اتاق خواب

با یک تغییر مختصر از قبیل تعویض ملحفه تخت و روتختی خود می توانید تغییر و تحول بزرگی در جلوه دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کنید.این کار بسیار کم هزینه و سریع انجام می شود اما در عین حال می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

6-برای دیوارهای خالی فکری کنید

با قاب کردن عکس های پر از خاطره خود و نصب آن ها روی دیوار هالی و عریان موجود در فضا به آن دیوار جان تازه بدهید و آن را به فضایی چشم گیر و دوست داشتنی تبدیل کنید.

7-خلق نورپردازی دراماتیک

اگر دکوراسیون شما به کمی احساس نیاز دارد به سراغ نورپردازی بروید.برای مثال از آباژوری با کلاهک مشکی استفاده کنید و برای ایجاد درخشش و تلالو بیشتر عناصری طلایی رنگ را در معرض تابش نور قرار دهید.

8-خانه خود را دلباز و روشن کنید

با نصب آیینه ای روی دیوار مقابل پنجره موجود در فضا میزان نور طبیعی ورودی به فضا را دو برابر کنید و بدین ترتیب فضا را روشن و دلباز کنید.

9-بازی با نور

در مورد لامپ ها تجدید نظر کنید و همه آن ها را با گزینه ای با ولتاژی متناسب با فضایی که لامپ در آن نصب شده است،تعویض کنید.استفاده از دیمر به شما کمک می کند تا به راحتی سطح و شدت نور خروجی را تنظیم و کنترل کنید و نوری متناسب با زمان،شرایط و نیاز خود داشته باشید و بتوانید از آن لذت ببرید.

طراحی-فضا

10-استفاده از قالیچه راه راه

قالیچه ای راه راه را روی موکت ساده اتاق بیاندازید تا احساس وو حال و هوای دکوراسیون فضا به طور محسوسی تغییر کند و زنده و چشم گیر شود.

11-صورتی فکر کنید

جداره داخلی کلاهک آباژور خود را با رنگ صورتی  ملایم رنگ آمیزی کنید.این کار سبب می شود تا نور منتشر شده از آباژور بسیار لطیف و ملایم شود.

12-کاربردی عمل کنید

استفاده از هنر در دکوراسیون حتما نباید گران و بسیار آنچنانی باشد.شما می توانید با کندن 20 صفحه از کتاب مورد علاقه خود و قاب کردن آن صفحات و نصب آنها به ترتیب روی دیوار به راحتی اقدامی هنری و جذاب در دکوراسیون خانه خود انجام دهید.

13-به سرویس بهداشتی خود روحی تازه بدهید

سرویس بهداشتی خانه خود را تجهیز کنید.رنگ های زنده و زیبا را با کمک حوله های خوش رنگ به نمایش بگذارید.در فضای سرویس بهداشتی خانه خود چند شمع قرار دهید و زمانی که میهمان دارید تمام آن ها را روشن کنید.

14-دکوراسیون اتاق نشیمن را زنده کنید

با رنگ آمیزی در ورودی  اتاق نشیمن با رنگ قرمز براق و همچنین استفاده از روکش قرمز و سفید برای کاناپه اتاق نشیمن خود،دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود را زنده و متحرک سازید.

15-استفاده از قرمز به عنوان چاشنی

از رنگ قرمز به عنوان چاشنی در دکوراسیون در غالب رو کوسنی،قالیچه،کلاهک آباژور و … استفاده کنید.رنگ قرمز قدرت زیادی در جان دادن به دکوراسیون دارد.

طراحی-فضا

16-بازی با رنگ ها

برای ایجاد احساسی دراماتیک،دیواری از اتاق را با رنگ قهوه ای شکلاتی،برای ایجاد نشاط و طراوت با رنگ نارنجی و برای ایجاد آرامش و سکون با آبی رنگ آمیزی کنید.همچنین برای جان بخشیدن به جلوه دکوراسیون داخلی از رنگ های نیمه براق برای رنگ دیوارها استفاده کنید.

17-تعویض منسوجات

با تعویض پارچه های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی می توانید به سادگی و با سرعت جلوه دکوراسیون فضا را تغییر دهید.حوله ها،رو تختی و روکش کوسن ها،پرده و رومیزی ها از جمله منسوجاتی هستند که تعویض آنها بسیار تاثیرگذار است.شما می توانید این کار را به صورت فصلی انجام دهید و بدین طریق با رنگ و طرح ها در دکوراسیون بازی کنید.

18-ایجاد حس قوی با کمک پوشش دیوار

پوشاندن دیوار روبروی در ورودی در فضای ورودی با کاغذ دیواری طرح دار با رنگ و طرحی قوی بر ایجاد حس در فضا و شکل دادن اولین ذهنیت برای افراد بسیار مفید و مثبت عمل می کند.

19-طبقات و قفسه ها را بیارایید

به قفسه های کتابخانه رسیدگی کنید.کتاب ها را بر اساس موضوع یا حتی رنگ آن ها بر روی طبقات مختلف قرار دهید و با قرار دادن اکسسوری های زیبا و قاب عکس های خانوادگی فضای کتابخانه و قفسه و طبقات را شکیل تر و خصوصی تر سازید.

20-به مقیاس های بزرگ تر فکر کنید

از تعداد کمتری عناصر هنری با اندازه بزرگ تر استفاده کنید.این عناصر می تواند شامل پوسترها و قاب عکس های بزرگتر باشد.

21-تقسیم بندی و تفکیک

تفکیک کردن و قسمت بندی کشوها باعث تغییر همه چیز می شود.کشوها و دیگر فضاهای ذخیره سازی خانه خود را قسمت بندی و بر اساس اشیایی که در آن قرار می دهید تفکیک کنید و هر دسته از اشیا را در قسمت خود قرار دهید.

22-ایجاد تغییری تاثیرگذار در دکوراسیون سرویس بهداشتی

با صرف هزینه ای ناچیز و عوض کردن اکسسوری های کوچک در یک سرویس بهداشتی می توان به راحتی جلوه دکوراسیون این فضا را متحول و نونوار کرد.

23-استفاده از تمام عناصر

تمام عناصر موجود در فضا را به عنوان یک عنصر هنری به نمایش بگذارید،حتی اگر این عنصر تلویزیون صفحه تخت شما باشد.

24-چرخش لوازم جانبی

هرچند وقت یکبار جانمایی عناصر جزئی در دکوراسیون را تغییر دهید.با این کار بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید رنگ و بویی تازه به دکوراسیون داخلی منزل خود ببخشید.

25-ایجاد یک رایحه لطیف

ایجاد یک رایحه لطیف و ملایم در فضای خانه می تواند در نحوه به نظر رسیدن دکوراسیون و احساس حاکم بر آن تاثیر بسیار پررنگی بگذارد.بنابراین با انجام اقداماتی از قبیل روشن کردن شمع های معطر،روشن کردن عود و یا استفاده از خوش بو کننده های هوا این کار را انجام دهید.

ماهنامه منزل-شماره 46

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*